قیمت پرینتر hp

قیمت پرینتر hp بر اساس چندین عامل تعیین می گردد که این عوامل عبارتند از:
نوع تکنولوژی چاپ،قدرت خروجی،سرعت چاپ،نوع کاغذ مصرفی، سایز کاغذ، تک کاره یا چندکاره
انواع تکنولوژی چاپ پرینتر عبارت است از جوهر افشان ، لیزری ، سوزنی ریبونی و رولی.

پرینتر رنگی
پرینتر جوهر افشان hp

ارزانترین پرینتر ها از نوع جوهر افشان هستند که از محدوده قیمت صد هزار تومان شروع می شوند، البته ارزان بودن قیمت خرید این نوع پرینترها دلیل بر به صرفه بودن آن نیست زیرا در طی زمان مصرف و خرید مواد مصرفی وکارتریج های متعدد و تعداد کم خروجی این نوع پرینترها باعث می شود که در دراز مدت هزینه نگهداری آنها زیاد و مشکل ساز باشد. این پرینترها بیشتر برای کارهای گرافیکی و عپتصاویر استفاده می شوند .یکی از بزرگترین معایب این نوع پرینتر ها خشک شدن جوهرکارتریج بعد از حدود یک ماه عدم استفاده از آن می باشد که منجر به تعویض کارتریج می گردد. به هرحال گذشته از قیمت مواد مصرفی، این پرینترها از ارزانترین دستگاههای بازار هستند.

پرینتر لیزری hp

بهترین پرینترها از نوع لیزری هستند همچنین گران قیمت ترین هم هستند. پرینترهای لیزری که برای رنگریزی از پودری بنام تونر استفاده می کنند همه نوع چاپ را بخوبی انجام می دهند و دستگاهی ایدآل برای کارهای متنی و استفاده در ادارات و دفاتر اداری هستند وهمچنین با توجه به میزان خروجی بالای این دستگاهها،در دراز مدت بسیار به صرفه بوده و قیمت تمام شده چاپ بسیار پایین خواهد بود ، قیمت بالای مواد مصرفی بخصوص کارتریج دستگاههای لیزری رنگی،دلیل گران بودن این دستگاهها شده است .

پرینتر سوزنی

این پرینترها بسیار تخصصی هستند و صرفا برای بانکها،دفاتر خدماتی استفاده می شوند و برای کارهای خانگی و چاپ عکس اصلا مناسب نیستند زیرا فقط دارای سوزن و ماتریس بوده وبرای چاپ متون خطی قابل استفاده می باشند.

پرینتر رولی

این نوع پرینترها که در حال منسوخ شدن هستند دارای یک رول حرارتی بجای رنگ وکاغذ هستند و در حال حاضر فقط بعضی از دستگاههای فکس از این نوع تکنولوژی استفاده می نمایند.
بعد از نوع تکنولوژی چاپ، دیگر موارد از جمله، رنگی یا تک رنگ بودن پرینتر، میزان قدرت خروجی،سرعت چاپ،نوع کاغذ مصرفی، سایز کاغذ، تک کاره یا چندکاره می تواند در بین پرینترها باعث متغییر شدن قیمت آنها شود. بعنوان مثال:
پرینترهای رنگی گرانتر از تک رنگ هستند. پرینتر های بزرگتر و قوی تر که برای تعداد بیشتر خروجی در روز ساخته شده اند گرانتر از پرینترهای کوچکتر هستند. هرچه سرعت چاپ پرینتر بیشتر باشد گرانتر است. پرینتر هایی که از کاغذ بزرگتر مانند A3 استفاده می کنند نسبت به پرینتر A4 گرانتر هستند. بعضی از پرینتر ها سه کاره و چهار کاره هستند یعنی علاوه بر چاپ وظایف دیگری هم انجام می دهند از جمله: اسکن تصاویر، فتوکپی اسناد و ارسال و دریافت فکس که بالطبع نسبت به پرینترهای تک کاره از قیمت بالاتری برخوردارند.

X

 فروش پرینتر hp , فروش کارتریج hp , تعمیر پرینترهای hp در محل

¤