كارتريج اصلی و تقلبی

27 درصد كيفيت چاپ مورد نظر را كاهش می دهد. 16 درصد نيز احتمال خراب شدن دستگاه افزايش می یابد. بیش از 3 برابر قيمت تمام شده در بازار فروخته می شوند.

ویژگی های کارتریج ریفیل یا دوباره پر شده

کارتریج های ریفیل همان کارتریج هایی اند که دوباره توسط مراکز غیر مجاز پرشده و به بازار عرضه می شوند. این کارتریج ها در مقایسه با کارتریج های اوریجینال و اصلی که توسط خود کمپانی سازنده تولید می شود، طبق آمار ارائه شده در وب سایت شرکت اچ پی، 27 درصد کیفیت چاپ مورد نظر را کاهش می دهد که این کاهش کیفیت بسیار ملموس است. علاوه بر این 16 درصد نیز احتمال خراب شدن دستگاه افزایش می یابد. ضمنا در اکثر مواقع کارتریج های شارژ‍ شده به اندازه نمونه اصلی ظرفیت چاپ ندارند. کارتریج های ریفیل یا پر شده با بیش از 3 برابر قیمت تمام شده در بازار به فروش می رسند در حالی که کارتریج های اوریجینال با 6 تا 12 درصد سود فروخته می شوند. به عبارت دیگر قیمت تمام شده کالا برای فروشنده این نوع کارتریج ها، یک هفتم قیمت تمام شده کارتریج های اصل و اوریجینال است و هنگام فروش، با یک دوم قیمت کارتریج اصلی فروخته می شوند.

طبق آمار شرکت hp در این زمینه، مشاهده شد که کارتریج های اصلی بیش از 34.7 درصد تعداد صفحه بیشتری را نسبت به کارتریج های تقلبی و پرشده چاپ می کند.

افزون بر مطالب مطروحه در بالا، افزایش مصرف کاغذ متعاقبا باعث قطع تعداد بیشتری از درختان گشته و اثر خود را بر اکوسیستم و چرخه زندگی بشر خواهد گذاشت.

فروش کارتریج hp

آیا در کارهایی که کیفیت چاپ اهمیتی ندارد استفاده از کارتریج ریفیل مقرون به صرفه تر نیست؟

این سوالی است که معمولا بین مشتریان مواد مصرفی مطرح است. کارتریج های ریفیل همان طور که گفته شد از قیمت پایین تری برخوردار بوده و برای کوتاه مدت مقرون به صرفه به نظر می رسد، اما با توجه به اینکه استهلاک دستگاه را بالا برده و سبب افزایش خرابی آن می شود، در بلند مدت به ضرر کاربر بوده و به اصطلاح تمام صرفه جویی ها در این زمینه را باید برای تعمیر دستگاه خود بپردازد. با این تفاوت که در صورت استفاده از کارتریج اصلی، احتمال وقوع این خرابی بسیار کم تر بوده و دستگاه نیز مستهلک نمی شود.

با توجه به موارد ذکر شده؛ می توان یکی از دو حالت زیر را برگزید:

اول، ظرفیت کم و کیفیت پایین چاپ، افزایش احتمال خرابی دستگاه، پرداخت سه برابر ارزش واقعی کالا

و دوم، کالای اصلی با ظرفیت چاپ کامل، بهترین کیفیت چاپ و با ارزش واقعی.

کارتریج پرینترهای جوهری
تقریباً اکثر کارتریج پرینترهای جوهری دارای برچسب امنیتی هستند. در کارتریج های موجود در منطقه EMEA (اروپا، خاورمیانه و آفریقا)، از سال 2012 به بعد، برچسب های امنیتی هم در گوشه سمت راست بالای جعبه و هم در قسمت کناری سمت راست یا چپ جعبه قابل مشاهده می باشد. به طوریکه:

• با حرکت دادن جعبه به جلو و عقب علائم روی برچسب امنیتی ( √ و ok) در خلاف جهت هم حرکت می کنند.
• با حرکت دادن جعبه به راست و چپ علائم روی برچسب امنیتی در یک جهت حرکت می کنند.
علاوه بر این، جدیدترین برچسب ها دارای کد منحصر به فردیست که شما با استفاده از برنامه موبایل می توانید آنرا اعتبارسنجی کنید. برای این منظور، به راحتی می توانید با اسکن کردن کد QR به بخش تایید اعتبار اچ پی همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید وارد شوید. این کد QR را با برنامه های بسیاری همچون i-nigma یا NEOReader و یا برنامه مخصوص اچ پی می توانید اسکن کنید.

کارتریج پرینترهای لیزری
همه کارتریج لیزری hp، چه رنگی و چه سیاه و سفید، دارای برچسب امنیتی می باشند. بنابراین اگر شما کارتریجی بدون برچسب امنیتی مشاهده نمودید، می بایست به اصل بودن آن شک کنید. برچسب امنیتی برروی محل بازکردن جعبه کارتریج نصب شده است.
• با حرکت دادن جعبه به جلو و عقب علائم روی برچسب امنیتی ( √ و ok) در خلاف جهت هم حرکت می کنند.
• با حرکت دادن جعبه به راست و چپ علائم روی برچسب امنیتی در یک جهت حرکت می کنند.

X

 فروش پرینتر hp , فروش کارتریج hp , تعمیر پرینترهای hp در محل

¤