نحوه کار پرینتر hp

یک پرینتر می تواند به دلایل مختلف سخت افزاری مثل جمع شدن کاغذ، پرینت را به طور ناگهانی متوقف کند. اما اگر پرینتر به لحاظ ظاهری خوب به نظر برسد ولی در عین حال کار نکند، احتمالاً عملیات پرینت در حافظه پرینتر گیرکرده است. بیشترین گیر در عملیات مربوط به حافظه کامپیوتر شما می باشد و با یک فرمان در ویندوز و یا راه اندازی مجدد  کامپیوتر اصلاح می شود.

اگر پرینتر شما گیر کرده است، دکمه توقف و یا لغو را جهت پاک کردن کار فعلی فشار دهید.
یک پرینتر می تواند به دلایل مختلف سخت افزاری مثل جمع شدن کاغذ، پرینت را به طور ناگهانی متوقف کند. اما اگر پرینتر به لحاظ ظاهری خوب به نظر می رسد ولی در عین حال کار نمی کند، احتمالاً عملیات پرینت در حافظه پرینتر گیرکرده است. بیشترین گیر در عملیات مربوط به حافظه کامپیوتر شما می باشد و با یک فرمان در ویندوز و یا راه اندازی مجدد کامپیوتر اصلاح می شود. اگر پاک کردن حافظه پرینتر در کامپیوتر به تنهایی کمکی به شما نکرد، راه اندازی مجدد پرینتر کلیه داده های متوقف در پرینتر را پاک می کند.

CLJ-Pro-M252DW

حافظه پرینتر چگونه کار می کند؟

به منظور نگهداری دستورات چاپ جدا از هم، حتی زمانی که شما اسناد متعددی به چاپگر ارسال می کنید، کامپیوتر شما صف انتظار چاپ ایجاد می کند. این صف، که برای همه کاربران آن کامپیوتر کار می کند، لیستی از دستورات چاپ درخواستی را با تمام داده های مورد نیاز در حافظه موقت پرینتر موسوم به قرقره چاپ (Print Spool) ذخیره می کند. وقتی که پرینتر یک دستور چاپ را به پایان می رساند، کامپیوتر دستور بعدی را از SPOOL ارسال می کند.
بیشتر پرینترهای جوهرافشان خانگی، دستور پرینت ها را به طور مستقیم از اطلاعات SPOOL دریافت می کنند. بنابراین، برای پاک کردن اسنادی که گیر کرده باید داده ها را به جای اینکه از حافظه خود پرینتر پاک کنیم، به طور مستقیم از صف انتظار Spool پاک کنید. برخی پرینترهای گرانقیمت مثل پرینتر لیزری تحت شبکه دارای حافظه موقت می باشد که در داخل پرینتر تعبیه شده است.

لغو دستورات چاپ:

برای پاک کردن صف انتظار چاپ روی ویندوز 7 و 8: گزینه Devices and printers را از Control panel باز نموده و روی پرینتری که نیاز به پاک کردن دستورات چاپ دارد راست کلیک نمایید. سپس روی گزینه See What’s Printing کلیک کرده و منوی پرینتر را باز کنید. Cancel all document را انتخاب نموده و سپس گزینه YES را بزنید، لیست پرینت در عرض چند ثانیه پاک خواهد شد. اگر یک یا چند دستور چاپ در لیست باقی بماند، کامپیوتر خود را ریبوت کنید تا حافظه آن پاک شود. هر کامپیوتری برای پرینتر تحت شبکه یک لیست انتظار دارد. بنابراین در صورتیکه این کار مشکل شما را برطرف نکرد، ممکن است مجبور شوید این عمل را روی چندین کامپیوتر روی شبکه انجام دهید.

RESET نمودن پرینتر:

اگر بعد از پاک کردن دستورات چاپ از روی کامپیوتر پرینتر شما هنوز کار نمی کند، ممکن است لازم باشد تا پرینتر خود را RESET کنید تا دستورها از حافظه آن پاک شود. برای این کار؛ پرینتر را خاموش نمایید و پریز آن را از برق جدا نمایید. قبل از اتصال مجدد سیم برق، پرینتر مورد نظر را برای دقایقی رها کنید تا مطمئن شوید حافظه تمام انرژی خود را از دست داده است. بعد از اتصال به برق پرینتر و روشن کردن آن قبل از اینکه دستور پرینت جدیدی ارسال کنید منتظر شوید پرینتر مراحل راه اندازی خود را انجام دهد.

پاک کردن اطلاعات ذخیره شده چاپی در تنظیمات حافظه پرینتر:

برخی پرینترها اطلاعات تنظیمات پرینتر را در حافظه بلند مدت ذخیره کرده که حتی اگر دستگاه را از برق هم بکشید، اطلاعات در حافظه باقی می ماند. این اطلاعات شامل تنظیمات شبکه و تنظیمات کاغذ است. پاک کردن این اطلاعات که تنظیم مجدد سرد (Cold Reset) نامیده می شود، پرینتر را به تنظیمات کارخانه برمی گرداند. این کارمی تواند مشکلات  حاد پرینتر را حل نماید، اما برای رفع مشکلِ “دستورات گیر کرده در حافظه” ضروری نیست. فرآیند پاک کردن حافظه دائم بر اساس نوع برند و مدل پرینترها تغییر می کند. به عنوان مثال در بسیاری از پرینتر لیزریhp نیاز است کلید GO را هنگام REBOOT شدن دستگاه نگه دارید.

X

 فروش پرینتر hp , فروش کارتریج hp , تعمیر پرینترهای hp در محل

¤